Szyny pod sufitem

Jednym z elementów wystroju wnętrza jest aranżacja okien. Wybrany sposób ich zasłaniania może nie tylko zdecydować o charakterze pomieszczenia, ale również o kwestiach bardziej funkcjonalnych, np. o ilości światła, jaka zostanie wpuszczona do wnętrza. Dobór rozwiązania zależy często również nie tylko od własnych upodobań, ale również od zastanych warunków.

Mocowanie pod sufitem

Jednym z podstawowych rodzajów mocowań dla firan i zasłon są szyny sufitowe. Tradycyjne szyny mocowane są do sufitu zazwyczaj za pomocą kołków i wkrętów, a tkaniny zawieszane przy użyciu żabek lub agrafek.

Kiedy wybrać szyny sufitowe

Szyna sufitowa ma wiele zalet i jest sprawdzonym rozwiązaniem. Szyny wybierane są głównie z uwagi na to, iż są stosunkowo delikatne. Kiedy więc ważne jest, aby nie eksponować sposobu mocowania okiennych tekstyliów w taki sposób, aby dominowały w aranżacji wnętrz, będą dobrym rozwiązaniem.

System ten znajduje swoje zastosowanie w sytuacjach, gdy odległość pomiędzy oknem a sufitem jest tak mała, iż uniemożliwia zamontowanie np. karniszy. Szyna sufitowa jest także dobrym wyborem do pomieszczenia o niskim stropie, ponieważ zamontowanie karnisza w takim przypadku obniża optycznie pomieszczenie. Szyny sprawdzą się również np. w wąskich wnękach, ale także wtedy, gdy trzeba zamontować system mocowania o sporej długości – umożliwia ona bezproblemowe przesuwanie firan na całej długości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *