Dlaczego rolety plisowane są tak popularne?

Jeżeli chodzi o zasłony okienne, to jeszcze kilka lat temu królowały rolety i żaluzje w wielu różnorodnych wydaniach. W dzisiejszych czasach ogromnym zainteresowaniem cieszy się jeszcze jedno rozwiązanie – rolety plisowane. Jest to zupełnie nowe spojrzenie na dekorację okienną, które z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe grono zagorzałych zwolenników.

Popularność plis

Plisowane rolety górują nad swoimi konkurentami przede wszystkim tym, że można je wykorzystać w bardzo wielu różnorodnych konfiguracjach. Rolety czy też żaluzje zasłania się wyłącznie od góry do dołu i nie ma żadnych mechanizmów, aby to zmienić. Dzięki roletom plisowanym możemy na przykład przesłonić wyłącznie tylną część okna albo jego środek. Jest to wspaniałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy to słońce znajduje się bardzo nisko i jest niesłychanie uporczywe, a nie chcemy niepotrzebnie zasłaniać całego okna. Rolety plisowane idealnie sprawdzą się również w czasie jasnej pełni.

Rolety plisowane – w czym tkwi ich sekret

Sekret rolet plisowanych tkwi przede wszystkim w niestandardowej konstrukcji specjalnych profili, które nie są w żaden sposób przytwierdzone do ramy okna, dzięki czemu materiał można dowolnie przesuwać wzdłuż rozprowadzonych prowadnic. Plisy w nowoczesnych aranżacjach wnętrz pokazywane są przeważnie samotnie na oknach, dzięki czemu można całkowicie zrezygnować z zasłon i firanek. Co najważniejsze eleganckie rolety plisowane dostępne tutaj, doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, ale również w klasycznych. Plisy można błyskawicznie zamontować praktycznie w każdej płaszczyźnie, dlatego też bardzo często stosuje je się w oknach dachowych. Ich bardzo dużym atutem jest także różnorodność kształtów geometrycznych. Można spotkać między innymi plisy trójkątne, kołowe, a nawet trapezowe. Nowoczesne plisowane rolety można sterować nie tylko sznurkiem, ale również elektrycznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *