Karnisze metalowe – doskonały sposób na podkreślenie charakteru wnętrza

Karnisze metalowe zyskują obecnie coraz bardziej na popularności głównie z uwagi na fakt, iż są one bardzo wytrzymałe, a zarazem doskonale komponują się z praktycznie każdym wystrojem wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karniszy metalowych?

Przed zakupem karnisza należy dokładnie przemyśleć zarówno sposób montażu, jak i jego rodzaj. Karnisze metalowe mogą być montowane do ściany, do sufitu lub rozporowo i mogą się one składać z jednej lub dwóch szyn. Pojedyncze karnisze służą do zawieszenia jedynie firany lub tylko zasłony, natomiast w przypadku karniszy podwójnych można zawiesić oba rodzaje tkanin. Najpopularniejsze karnisze metalowe składają się z drążka oraz wsporników. Na drążek najczęściej nawlekane są kółka z żabkami lub haczyki i taki drążek zostaje przymocowany do ściany lub sufitu. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu, proste w czyszczeniu i świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Rodzaje karniszy metalowych

Karnisze dobiera się zgodnie z wystrojem danego wnętrza w taki sposób, aby subtelnie podkreślały one charakter i wystrój danego pomieszczenia. W przypadku mieszkań urządzonych w stylu eleganckim i bardziej klasycznym, najlepiej sprawdzą się karnisze w kolorze złota, miedzi oraz starego złota. Jeśli jednak dom jest urządzony w stylu bardziej nowoczesnym i minimalistycznym, wówczas lepiej sprawdzą się metalowe karnisze w kolorze srebra – mogą być one chromowane lub matowe w zależności od preferencji klientów.
Dodatkową zaletą metalowych karniszy jest ogromny wybór różnorodnych końcówek, które fantastycznie ozdobią każde pomieszczenie. Dzięki temu, iż metal jest dość plastycznym materiałem można bez większych problemów wyczarować z niego prawdziwe cuda. Dodatkowym atutem karniszy z metalu jest łatwość ich montażu oraz czyszczenia.
Metalowe karnisze są dostępne w różnej grubości, bardziej masywne i te lżejsze, a także w bardzo wielu pięknych, dyskretnych kolorach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *