Karnisze drewniane wracają do łask

Drewno to naturalny materiał, który w bardzo prosty i niewymuszony sposób pomaga ocieplić każde pomieszczenie, nadać mu wspaniałego wyglądu oraz wyjątkowej, domowej atmosfery.

Karnisze drewniane pomogą ozdobić każde okno

Karnisze z drewna były modne przez bardzo wiele lat – z pewnością większość z nas pamięta wspaniałe ozdoby okienne naszych mam i babć. Obecnie trend na karnisze drewniane powoli wraca do łask, dlatego urządzając własne mieszkanie warto zastanowić się nad zakupem karnisza wykonanego z drewna.

Najczęściej karnisze wykonuje się z trzech rodzajów drewna: sosny, buku lub brzozy, które następnie są malowane na odpowiedni kolor. Wybierając się do sklepu po odpowiedni karnisz należy wziąć pod uwagę kolor drzwi w mieszkaniu, odcień podłogi, a także mebli, które stoją w danym pomieszczeniu. Warto jak najlepiej zgrać wszystkie te elementy, aby całość kompozycji i wystroju była jak najbardziej spójna. Wówczas otrzymamy najlepszy i najciekawszy efekt, który z pewności zachwyci wszystkich domowników i odwiedzających nas gości.

Do jakiej stylistyki najbardziej pasują drewniane karnisze?

Karnisze drewniane Mardom najlepiej będą wyglądać we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym i bardziej tradycyjnym. W towarzystwie innych drewnianych mebli zapewnią one bardzo domową, ciepłą i przytulną atmosferę. Ponadto należy pamiętać, że drewniane karnisze najlepiej będą wyglądać w dużych wnętrzach z wysokimi sufitami, ponieważ będą się one wówczas wydawać znacznie lżejsze oraz subtelniejsze. Dodatkowo trzeba również pamiętać o tym, że drewno uwielbia naturalne materiały i tkaniny w stonowanych odcieniach, a więc fantastycznie spiszą się tutaj lniane lub bawełniane zasłony. Ciężkie tekstylia bogato zdobione dodadzą jeszcze więcej ciężkości i przytłoczą całe pomieszczenie, a więc należy się ich wystrzegać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *